Zielona Przystań
tel. 507-699-197
kontakt@z-przystan.pl Inne kontakty
FacebookBlog
Łódź, ul. Tomaszowska 38
Pon-Sob: 9-18 | Niedziele: 10-15
Wyślij

Zielona Przystań
92-235 Łódź
ul. Tomaszowska 38
NIP 728-274-61-73

Architekt krajobrazu
inż. Mariusz Gądziak
507-699-197
mariusz@z-przystan.pl
Opieka nad grobami
groby@z-przystan.pl
507-699-197
Usługi brukarskie
bruk@z-przystan.pl
Usługi ogrodnicze
ogrod@z-przystan.pl
zwiń
Imię/Firma:

Twój email:

Temat:


Wiadomość:
zwiń
Szanowni Państwo!
Prezentujemy dział, dzięki któremu Wasz ogród, balkon i dom stanie się bardziej zielony a otoczenie bardziej przyjazne. Proponujemy Państwu profesjonalną pomoc w założeniu i utrzymaniu terenów zieleni. Od projektu po wykonanie i pielęgnację.

Wykonujemy wszelkie prace na indywidualne życzenie klienta.

Dzięki nam nie będziecie Państwo martwić się o zieleń w najbliższym otoczeniu.

Gwarantujemy wysoką jakość świadczonych usług.

SPEŁNIAMY OGRODOWE MARZENIA...
Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą, wyspecjalizowaną w sprzedaży materiału roślinnego, usługach ogrodniczych i projektowaniu terenów zieleni. Nasze centrum ogrodnicze to miejsce dla najbardziej wymagających ogrodników. Fachowa porada, wysokiej klasy materiał szkółkarski oraz wszystkie niezbędne materiały do pracy w ogrodzie.

Zajmujemy się też zakładaniem, pielęgnacją i opieką ogrodem. Zieleń to nasza codzienność. Wychodząc naprzeciw naszym klientom pragniemy, dostosować nasze usługi do indywidualnych potrzeb klienta.

Pragniemy dostarczać wysokiej jakości rośliny i produkty oraz usługi przy niskiej cenie. Najważniejsze dla nas jest zadowolenie naszych Klientów, dlatego podchodzimy do każdego indywidualnie. Efektem wprowadzenia nowej strategii jest rozszerzenie oferty i nowe usługi. Stawiamy na najlepszą dostępną jakość materiału szkółkarskiego, fachową poradę oraz indywidualne podejście.

"Zieleń w Twoim otoczeniu od A do Z"
Mariusz Gądziak
Jako firma prowadzimy całosezonową opiekę w ogrodach przydomowych oraz w terenach zieleni przedsiębiorstw i firm na terenie całego województwa Łódzkiego. Każdy ogród to indywidualne podejście, które świadczy o profesjonalizmie i dużym zaangażowaniu.

ŚWIADCZONE USŁUGI
Pielęgnacja terenu zieleni/ogrodu:
-Aeracja trawnika
-Wertykulacja trawnika
-Zakładanie trawnika z rolki
-Zakładanie trawnika z siewu
-Dosiewanie trawnika
-Wapnowanie/piaskowanie trawnika
-Nawożenie trawnika
-Oprysk trawnika przeciwko chwastom
-Koszenie trawnika kosiarką
-Oprysk backgroundem
-Montaż opaski plastikowej oddzielającej trawnik od rabaty
-Usługa glebogryzarką(przekopanie ziemi)
-Projekt ogrodu ( Więcej informacji w zakładce Projekty)

Sadzenie i pielęgnacja roślin:
-Oprysk roślin
-Sadzenie kwiatów jednorocznych lub małych bylin
-Sadzenie krzewów
-Sadzenie drzewek
-Rozłożenie geowłókniny
-Rozsypywanie kory
-Rozsypanie powierzchni żwirowej
-Palikowanie drzew
-Cięcie żywopłotu
-Zakładanie siatki na krety
-Pielenie rabat, przycinanie krzewów, grabienie opadłych
liści, wydmuchiwanie igliwia
-Usługa pilarką spalinową
-Konserwacja mebli ogrodowych

Pozostałe:
-Wywóz odpadów organicznych
-Zakładanie ścieżek, kostki
-Uporządkowanie działki
-Mocowanie siatki trzcinowej/wiklinowej
-Zakładanie nawadniania,( więcej informacji w zakładce Nawadnianie ogrodów)
-Zakładanie oczka

Nasze usługi jesteśmy w stanie dostosować do indywidualnych potrzeb klienta.
Wszystkie projekty wykonywane są przez inż. arch. krajobrazu. Nasza firma to najniższe ceny, doświadczenie, szeroka wiedza techniczna oraz solidność i uczciwość.

Zakładanie ogrodów jest absolutnie naszą domeną. Począwszy od zaprojektowania, a skończywszy na realizacji nasze ogrody spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów. Projektowanie ogrodów jest naszą wielką pasją dlatego już teraz zapraszamy wszystkich do współpracy, która z całą pewnością satysfakcjonować będzie Państwa jak i naszą firmę, bowiem to właśnie zadowolenie Klienta jest dla nas najważniejsze.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z realizacjami jakie mieliśmy przyjemność wykonać dla naszych Klientów. W dziale inwestycje znaleźć można bardzo dużą galerię, w której zamieściliśmy zdjęcia projektowanych ogrodów.

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie projektowania jak i zakładania ogrodów. Naszym Klientom oferujemy również usługi brukarskie jak i również profesjonalne murki oporowe.

Jeżeli chcecie Państwo mieć swój własny, piękny ogród marzeń, prosimy o kontakt tel. w celu umówienia się na spotkanie, na którym przedstawimy nasze dotychczasowe projekty i zaproponujemy naszą koncepcje dla Państwa.
Systemy nawadniania - postaw na solidność i wygodę w ogrodzie!
Projektujemy i zakładamy automatyczne systemy nawadniania na wszystkich terenach zielonych. Najczęściej spotykanymi są:
 • nawadnianie ogrodów i terenów zieleni
 • nawadnianie trawników, skwerów i parków
 • nawadnianie upraw szklarniowych
 • nawadnianie terenów sportowych (boiska, pola golfowe)
 • nawadnianie terenów rekreacyjnych

Systemy nawadniania marki Rain-Bird, Toro.
Zakładając automatyczny system nawadniania ogrodów, Nasze rośliny otrzymują dawki wody w odpowiednich porach, co pozwala Nam zaoszczędzić do 50% wykorzystywanej wody do nawadniania. Automatyczny system nawadniania zakładamy na przyłączu wody miejskiej jak również na niezależnym źródle wody.

Automatyczny system nawadniania - korzyści jakie uzyskamy:
 • Zachowamy naturalny wygląd ogrodu. System wynurzalny to dyskretne podlewanie, bez wijących się węży i zraszaczy, które są obcym elementem krajobrazu. Zraszacze wynurzają się tylko podczas pracy, po czym znikają bezszelestnie w trawie. Możemy kosić trawę, grać w piłkę, podejmować gości - bez konieczności chowania węży
 • Podlewanie precyzyjne, dostosowane do wymogów poszczególnych roślin, zgodnie z projektem nasadzeń. Nie zdajemy się na przypadek: woda zostanie dostarczona w te miejsce, gdzie jest najbardziej potrzebna
 • Oszczędność wody. Zraszacze możemy zaprogramować na pracę w nocy, kiedy straty wody z powodu parowania są najmniejsze. Często woda pobierana w nocy jest też łatwiej dostępna i tańsza np. przy zastosowaniu własnej pompy i nocnej taryfy energetycznej
 • Oszczędność naszego czasu - ogród zawsze będzie wyglądał efektownie, nawet gdy nie mamy w danym dniu czasu na podlewanie, wyjedziemy na wakacje lub często jesteśmy nieobecni
 • Podniesienie materialnej wartości domu i ogrodu. System wynurzalny jest dodatkowym medium, zwiększającym wartość posesji
 • Jak wynika z obserwacji instalacja systemu nawadniającego (a zwłaszcza zraszacze pulsacyjne) skutecznie wypłasza z ogrodu krety...
 • Prestiż - pięknie utrzymany ogród z jego bujną zielenią cieszy oko nie tylko właściciela...

Automatyczne systemy nawadniania to przyszłość i oszczędność a także komfort i wygoda.
Wybierz projekt ogrodu
project1
project2
project3
project4
Wróć
project5
project6
project7
project8
Zakwitnij tam gdzie Cię posadzono
Świat pędzi co raz szybciej, a za nim człowiek. Czasami mamy potrzebę aby zatrzymać się na chwilę i szukamy bliskiego kontaktu z przyrodą, poprzez tworzenie ogrodowych wnętrz w ogrodach przydomowych, działkowych czy aranżacjach zminimalizowanych ogrodów przeniesionych na balkony, tarasy czy patia.
Chcemy pomagać i sprawiać jak największą radość z terenu zieleni, którym Państwo dysponują, aby wszystko co człowiek posadzi, rosło, cieszyło i napawało dumą.
Przedstawiamy Państwu kilka z naszych inwestycji, które stały się miejscem odpoczynku oraz aktywnego spędzania czasu naszych zadowolonych klientów.
Wybierz zdjęcie aby je powiększyć lub kliknij logo aby wrócić
project1
project1
project1
project1
Wróć
project1
project1
project1
project1
Przydomowa oczyszczalnia
Na wielu inwestycjach gdzie podłoże jest słabo przepuszczalne i nie ma kanalizacji miejskiej inwestorzy decydują się na przydomową oczyszczalnię. Po jej założeniu okazuje się że zostaje duży nasyp pod którym ukryta jest oczyszczalnia. Wielu właścicieli ma problem z zagospodarowaniem tego terenu a przede wszystkim z ukryciem tego nasypu. Nasza propozycja to duża skarpa która została powiększona w celu zniwelowania wysokiego zbocza, dzięki czemu stała się bardziej łagodna a jej kształt zbliżony do bardziej naturalnego. Dobór odpowiednich roślin przyczynił się do niezakłócenia pracy oczyszczalni, a oporowe murki z naturalnego kamienia nadały klimat tej rabacie. Ściółkowanie kamieniem i kwitnące byliny na najniższym piętrze nadały wspaniały wygląd i dziś miejsce zmartwień inwestorów stało się wizytówką tego ogrodu.

WYTYCZNE PROJEKTOWE
- zagospodarowanie oczyszczalni ścieków,
- wykorzystanie naturalnych elementów w postaci piaskowca,
- zróżnicowanie poziomów terenu,
- rośliny łatwe w utrzymaniu przystosowane do oczyszczalni.ZAKRES PRAC PROJEKTOWYCH
- komputerowe wizualizacje ogrodu,
- projekt układu przestrzenno-funkcjonalnego,
- inwentaryzacja terenu,
- projekt nasadzeń.ZAKRES PRAC WYKONAWCZYCH
- prace ziemne,
- montaż systemu nawodnienia,
- budowa murków oporowych,
- nasadzenia roślinne.
Wybierz zdjęcie aby je powiększyć lub kliknij logo aby wrócić
project2
project2
project2
project2
Wróć
project2
project2
project2
project2
Ogród przez 24h/dobę
To propozycja ogrodu dla ludzi, którzy dysponują małą ilością wolnego głównie w godzinach wieczornych i nocnych, oraz dla miłośników wieczorów spędzanych w ogrodzie. Ogród stanowi często przedłużenie domowego salonu i jest miejscem w którym pasjonaci ogrodu spędzają większość wolnego czasu. Punktowe oświetlenie podkreśla ciekawy wygląd rośliny i nadaje jej jeszcze bardziej wyjątkowy charakter Oświetlenie uwypukla najciekawsze miejsca ogrodu i sprawia optymalne powiększenie przestrzeni w ciemnym bezkresie nocy. Za sprawą oświetlenia można z łatwością przemieszczać się po ogrodowych wnętrzach i bez problemu dotrzeć w wyznaczony sobie cel.

WYTYCZNE PROJEKTOWE
- optyczne powiększenie przestrzeni w nocy,
- uwypuklenie ulubionych roślin inwestorów,
- system oświetlenia ogrodowego,
- punktowe oświetlenie.ZAKRES PRAC PROJEKTOWYCH
- komputerowe wizualizacje ogrodu nocą,
- projekt układu przestrzenno-funkcjonalnego,
- schemat instalacji oświetlenia ogrodowego.ZAKRES PRAC WYKONAWCZYCH
- prace ziemne,
- instalacja systemu oświetlenia,
- nadzór nad pracami związanymi z montażem oświetlenia.

Wybierz zdjęcie aby je powiększyć lub kliknij logo aby wrócić
project3
project3
project3
project3
Wróć
project3
project3
project3
project3
Bylinowy zakątek pełen kwiatów
Jeden z trudniejszych projektów ze względu na dużą różnorodność roślin głównie bylin. Mała powierzchnia terenu przeznaczonego pod założenia ogrodowe przyczyniła się do zastosowania dużej ilości bylin i krzewów kwitnących. Rośliny iglaste stanowią jedynie dopełnienie i uzupełnienie w celu większej atrakcyjności zimą. W celu ograniczenia prac pielęgnacyjnych do minimum zastosowano geowłukninę, która ograniczy występowanie chwastów. Dużo róż i wieloletnich kwitnących roślin jest miejscem odpoczynku cztero osobowej rodziny, która uwielbia spędzać wolny czas w tym miejscu. Ogród oddaje charakter właścicieli i sprawia że w nim odpoczywają od zgiełku codzienności.

WYTYCZNE PROJEKTOWE
- duża ilość roślin kwitnących,
- taras stanowiący jedność z ogrodem,
- zastosowanie roślin lubianych przez inwestorów,
- rośliny łatwe w utrzymaniu i jednocześnie ciekawych pokrojem.ZAKRES PRAC PROJEKTOWYCH
- projekt układu przestrzenno-funkcjonalnego,
- projekt tarasu z połączeniem ogrodu,
- odpowiedni dobór stanowisk,
- projekt nasadzeń.ZAKRES PRAC WYKONAWCZYCH
- prace ziemne,
- instalacja systemu nawadniania,
- budowa tarasu,
- nadzór nad pracami związanymi z budową tarasu i ciągów pieszo-jezdnych.

Wybierz zdjęcie aby je powiększyć lub kliknij logo aby wrócić
project4
project4
project4
project4
Wróć
project4
project4
project4
project4
Ogród rezydencjonalny
Duży dom 424m2 oraz otaczający ogród 3247m2 to praca sztabu ludzi architektów i wykonawców. Prace nad tym projektem to wielogodzinne rozmowy gdyż inwestorzy postanowili dograć wszystko w najmniejszych szczegółach. Każdy detal zarówno domu jak i ogrodu to idealne połączenie dobrego smaku i przemyślanych rozwiązań. Wielka przestrzeń to rabaty na wzniesieniach, które nadają ogrodowi prywatny charakter i oddzielają go od pozostałego terenu. Dużą częścią inwestycji jest płaski dywanowy trawnik, w którym znajdują się duże drzewa dęby i sosny. Wokół tarasu i całego budynku w nowoczesnym stylu zaprojektowano rabaty wyściółkowane kamieniami co podkreśliło ich wygląd. W ogrodzie o takiej powierzchni zastosowano rośliny łatwe w uprawie a zarazem bardzo ciekawe swoim wyglądem i pokrojem. Ogród rezydencjonalny to wspaniałe połączenie nowej myśli architektonicznej w połączeniu z wdziękiem starych wiekowych drzew.

WYTYCZNE PROJEKTOWE
- połączenie ogrodu z domem,
- taras z drewna egzotycznego,
- zróżnicowanie poziomów terenu,
- duża powierzchnia dywanowych trawników,
- rośliny łatwe w utrzymaniu.ZAKRES PRAC PROJEKTOWYCH
- komputerowe wizualizacje ogrodu,
- projekt układu przestrzenno-funkcjonalnego,
- projekt tarasu z drewna egzotycznego,
-projekt ciągów pieszo-jezdnych,
- projekt nasadzeń.ZAKRES PRAC WYKONAWCZYCH
- prace ziemne,
- instalacja systemu nawadniania,
- budowa tarasu z drewna egzotycznego,
- nadzór nad pracami związanymi z budową murków oporowych i ciągów pieszo-jezdnych.

Wybierz zdjęcie aby je powiększyć lub kliknij logo aby wrócić
project5
project5
project5
project5
Wróć
project5
project5
project5
project5
Przydomowy ogród w designerskim stylu
Projekt ogrodu sporządzony został w oparciu o konkretne wytyczne Inwestora, dzięki czemu powstała ciekawa koncepcja ogrodu, łącząca w sobie wiele nietypowych rozwiązań. Chcąc optycznie powiększyć przestrzeń, celowo „skróciliśmy” oś kompozycji ogrodu, przez podział ogrodu na dwie oddzielne części Na końcu osi zaprojektowana została duża kwitnąca rabata, która ma za zadanie przesłonić widok na sąsiadującą działkę i stworzyć wrażenie intymności. Taras z drewna egzotycznego zaplanowany został pomiędzy panoramiczną różaną rabatą a dużą współczesną granitową kaskadą. Ogród o charakterze zdecydowanie nowoczesnym, z przewagą traw ozdobnych i roślin o formowanym pokroju.

WYTYCZNE PROJEKTOWE
- optyczne powiększenie przestrzeni,
- taras z drewna egzotycznego,
- zróżnicowanie poziomów terenu,
- system oświetlenia ogrodowego,
- rośliny łatwe w utrzymaniu.ZAKRES PRAC PROJEKTOWYCH
- komputerowe wizualizacje ogrodu,
- projekt układu przestrzenno-funkcjonalnego,
- projekt tarasu z drewna egzotycznego,
- schemat instalacji oświetlenia ogrodowego,
- projekt nasadzeń.ZAKRES PRAC WYKONAWCZYCH
- prace ziemne,
- instalacja systemu nawadniania,
- budowa tarasu z drewna egzotycznego,
- nadzór nad pracami związanymi z budową murków oporowych i ciągów pieszo-jezdnych.

Wybierz zdjęcie aby je powiększyć lub kliknij logo aby wrócić
project6
project6
project6
project6
Wróć
project6
project6
project6
project6
Wody szum i...
Wspaniałym dopełnieniem każdego ogrodu może stanowić woda. W tym wypadku duża nowoczesna kaskada została zlokalizowana jako centralny punkt ogrodu. Inwestorzy odnajdują spokój w szumie wody, który wydaje sztuczny strumyk. Niewielki ogródek w nowoczesnym stylu to dużo traw ozdobnych i kwiatów jednorocznych a dopełnienie to niewielkie rośliny iglaste oraz szpalerowe nasadzenia odgradzające od sąsiadów. Spokój i szum wody we własnym ogrodzie.

WYTYCZNE PROJEKTOWE
- duża kaskada wodna z naturalnego kamienia,
- taras z dużą ilością roślin kwitnących,
- rośliny ozdobne zimą,
- rośliny łatwe w utrzymaniu.ZAKRES PRAC PROJEKTOWYCH
- komputerowe wizualizacje ogrodu,
- projekt kaskady wodnej,
- schemat instalacji oświetlenia kaskady.ZAKRES PRAC WYKONAWCZYCH
- prace ziemne,
- instalacja systemu nawadniania,
- budowa kaskady,
- nadzór nad pracami związanymi z budową tarasu i ciągów pieszo-jezdnych.

Wybierz zdjęcie aby je powiększyć lub kliknij logo aby wrócić
project7
project7
project7
project7
Wróć
project7
project7
project7
project7
Ogród w donicy
Nie masz miejsca, to nie problem. Roślina przy zapewnieniu odpowiednich warunków może przez wiele lat rosnąć w donicy. Nie potrzeba do tego dużej powierzchni ogrodu wystarczy taras balkon czy parapet. To propozycja dla mieszkańców blokowisk i centów miast gdzie nie można pozwolić sobie nawet na najmniejszy ogródek. Kwitnący kwiatek bylina czy egzotyczna roślinność w zasięgu twojej ręki.

WYTYCZNE PROJEKTOWE
- ożywienie tarasu, patia przez roślinność,
- taras z dużą ilością roślin kwitnących,
- rośliny ozdobne zimą,
- rośliny łatwe w utrzymaniu.ZAKRES PRAC PROJEKTOWYCH
- komputerowe wizualizacje tarasu,
- izolacja donic przed mrozem,
- schemat instalacji oświetlenia tarasu.ZAKRES PRAC WYKONAWCZYCH
- sprawdzenie nośności tarasu,
- drenażowanie donic,
- odprowadzenie nadmiaru wody.

Wybierz zdjęcie aby je powiększyć lub kliknij logo aby wrócić
project8
project8
project8
project8
Wróć
project8
project8
project8
project8
Ogród dydaktyczny
Nowo powstały ogród z uwzględnieniem istniejącego starodrzewia zgodny z wymaganiami inwestora będzie łączył kilka stylów co przyczyni się do bardzo współczesnego a zarazem zgodnego z naturą harmonijnego stylu. Pozostające starodrzewie przyczyni się do dużych strefy cienistych, które będą doskonałym miejscem dla rośli lubiących takie siedlisko. Płaskie powierzchnie trawiaste zostaną przełamane rabatami o delikatnie wyższym układzie co uwypukli ich wygląd. Prosty charakter alei wzdłuż głównej osi kompozycyjnej zostanie wykorzystany w całym ogrodzie jako pojedyncze pasy roślinności szpalerowej z tego samego gatunku. Wykorzystane zostaną wyłącznie materiały naturalne takie jak kamień czy kora, co wpłynie na bardzo naturalistyczny charakter danego obiektu. Większą część roślin będą stanowić rośliny zimo-zielone zarówno iglaste jak i liściaste co w znacznym stopniu ograniczy prace zwiastowanie z jesiennym grabieniem liści. Ogród będzie miejscem wypoczynku i sposobem na spędzenie wolnego czasu oraz miejscem rozwoju podopiecznych przedszkola.

CELE PROJEKTU
- Wspomaganie rozwoju edukacyjnego i poznawczego dzieci
- Pobudzanie świadomości ekologicznej dzieci i środowiska lokalnego
- Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci uczęszczających do przedszkola
- Wprowadzenie elementów edukacji ekologicznej do zagadnień wychowania przedszkolnego w przystępnej formie w terenie
- Promocja wśród odbiorców- dzieci uczęszczających do przedszkola oraz ich rodziców ekologicznego stylu życia
- Wzbogacenie wiedzy o owadachINWESTYCJA W TRAKCIE REALIZACJI